hulajnogi

Jak wybierać hulajnogi?

Na rynku znaleźć można wiele różnych modeli hulajnóg. Szukając tej dla siebie warto zwrócić uwagę, by była dobrej jakości i pasowała do potrzeb użytkownika.

Hulajnogi standardowe

hulajnogiNajczęściej wykonuje się je z aluminium, są składane i dzięki temu bardzo wygodne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że ich jakość może być dość zróżnicowana. Inną hulajnogę kupi się w sklepie zabawkowym, inną w supermarkecie, a jeszcze inną w sklepie sportowym. Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę? Wśród najistotniejszych parametrów można wymienić:

– czy hulajnoga jest składana, a jeśli tak to jak się ją składa?

– czy kółka wykonane są z gumy czy z plastiku?

– czy możliwa jest regulacja wysokości kierownicy?

– jaka może być maksymalna waga użytkownika?

– czy da się wymienić łożyska?

Dość ważną informacją jest ta, że na standardowej hulajnodze nie da się robić zbyt wielu trików, ewolucji, nie mówić już o pokonywaniu przeszkód. Do takich celów nadaje się tylko hulajnoga wyczynowa.

Czym jest hulajnoga wyczynowa?

Jest to sprzęt używany przez „zawodowców”, np. w skateparkach czy w dużym mieście. Tego rodzaju hulajnoga musi być bardzo wytrzymała i dobrze wzmocniona. Co ciekawe, obecnie w sklepach można kupić oddzielne części – i z nich złożyć własną wymarzoną hulajnogę. Jak już było wspomniane na początku, jeśli chodzi o hulajnogi sklep, w którym się je kupuje ma znaczenie. Dlatego zawsze trzeba czytać wszystkie wytyczne dotyczące wybranego sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *