Co wziąć po uwagi, wybierając rolki dla dziecka?

19 marca 2018 0 Comments

Spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu może być dla dzieci ogromną frajdą. Należy jedynie zadać o to, by wypoczynek był aktywny i pełen atrakcji. Jednym ze sposobów połączenia aktywności fizycznej i zabawy jest jazda na rolkach.

Jakie powinny być rolki dziecięce?

Rolki dla dzieci powinny być przede wszystkim bezpieczne w użytkowaniu. Z tego powodu warto zdecydować się na zakup modeli wyposażonych w stosowne zabezpieczenia. Należą do nich:

– regulowany rzep usztywniający i podtrzymujący staw skokowy tak, by nie narażać go na skręcenie w razie ewentualnego upadku,
– klamra powyżej kostki, dzięki której rolki będą lepiej trzymały się na nóżce dziecka,
– sznurówki przy butach, które dają możliwość dopasowania rolek dla dzieci do obwodu kostki.

Co więcej, ważnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo podczas jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. Zbyt duże buty mogą przyczyniać się do utraty stabilności, zbyt małe z kolei będą uwierać i obcierać stópkę.

Kółka przy rolkach dla dzieci

Kółka rolek dziecięcych dzielą się na podstawowe rodzaje: kauczukowe i plastikowe. Obydwa nadają się zarówno do nauki jazdy, jak i do uprawiania sportu przez bardziej zaawansowanych użytkowników. Należy jednak mieć na uwadze, że kauczukowe kółeczka są o wiele bardziej elastyczne niż ich plastikowe odpowiedniki, dzięki czemu łatwej dziecku łatwiej będzie zachować równowagę podczas jazdy po nierównościach i drobnych wybojach.