Dla odmiany w wolnym czasie – jak wybrać idealną dla siebie deskorolkę?

deskorolki
3 lutego 2018 0 Comments

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów deskorolek. Każde z nich mają swoje zastosowanie. Osoby, które jeżdżą na deskorolce dla przyjemności, potrzebują innego jej rodzaju, zaś miłośnicy jazdy jeszcze innego. Akrobacje i skomplikowane tricki nie są możliwe na każdej deskorolce. Dlatego też, przy wyborze deskorolki należy wziąć pod uwagę wiele kwestii.

Rodzaje

deskorolkiPodział deskorolek jest bardzo ważny. Dzieli się je w zależności od rodzaju wykorzystania. Wydaje się, że niektóre deski, nie różnią się od siebie. Jest to złudne, bowiem mają one często inne parametry. Występują sprzęty różnego rodzaju, mianowicie:
-na ulicę,
-na rampę,
-do zjazdów,
-w teren.
Podobne do siebie deskorolki to te, które służą do jazdy po asfalcie oraz na rampę. Zupełnie różnym rodzajem jest zaś longboard, czyli dłuższa deska z miękkimi kółkami.

Deska dla osób początkujących

Zakup pierwszej deski powinien być zawsze odpowiednio przemyślany. Kupienie deski pod wpływem impulsu nie jest dobre, gdyż może okazać się, że nauka jazdy na niej jest bardzo utrudniona. Początkujący skater powinien kierować się określonymi parametrami. Oznacza to, że kółka muszą być jak najbardziej uniwersalne, czyli takie, które będą nadawać się na asfalt oraz na rampę. Należą do nich takie o twardości 99A. Wymiary kółek powinny wynosić 52-55 mm. Dla początkujących poleca się deski typu cruiser, są one inaczej wyprofilowane, a ponadto nie są zgięte z przodu.