Jak dobrać rower dla dziecka?

rower dziecięcy
23 grudnia 2021 0 Comments

Zakup przyszłego roweru dla dziecka bądź przez jego przyszłego właściciela nie jest wcale takie łatwe. Nie ma co się dziwić, gdyż jest to dość wielkie wydarzenie. Wiadomo od dawna, iż dzieci uwielbiają dostawać prezenty, a ich opiekunowie przychylnie patrzą na rzeczy zachęcające ich pociechy do aktywności fizycznej. Jednakże, zanim jazda na jednośladzie stanie się ulubionym zajęciem w czasie wolnym, pierw trzeba go kupić. Wybór takiej rzeczy możemy przyprawić o zawrót głowy.

Jaki rower dla dziecka

rower dziecięcy

Na samym początku warto podkreślić, iż dziecko od najmłodszych lat powinno uczyć się jazdy na rowerze. Jest to spowodowane faktem, iż proces nauki nie jest prosty. Dlatego dla bardzo młodych dzieci warto kupić rowerem biegowy. Właśnie dzięki takim rowerom przyszli rowerzyści uczyli się łapać równowagę. Dziecka już w takim wieku jest w stanie poznać idee poruszania się na rowerze, nawet gdy jazda nie idzie najlepiej zawsze po podporę chroniącą przed upadkiem. Według psychologów dziecku w wielu od 3 do 4 lat zaczyna być w stanie opanowywać umiejętności koordynacji czy pedałowania. W takim przypadku może obejść się bez kółeczek bocznych. Rowery już dla pięciolatków zaczynają przypominać te tradycyjne oraz czasami można się nimi poruszać do ósmego roku życia.

Jak dobrać rower do wzrostu dziecka?

Zarówno dzieci, jak i młodzież różnią się od siebie przede wszystkim wzrostem. W rezultacie nie są w stanie poruszać się na tym samym rowerze. Podczas kupowania roweru rodzice powinni wziąć pod uwagę wzrost dziecka, długość jego rąk czy nóg oraz poziom umiejętności. Najlepszym rozwiązaniem jest zmierzenie długości od wewnętrznej strony jego nóg i obliczenie przekroju. W rezultacie im niższy przekrój uzyskamy, tym zsiadanie jak wsiadanie będzie znacznie łatwiejsze.