Jak wybierać hulajnogi?

hulajnogi
28 lutego 2018 0 Comments

Na rynku znaleźć można wiele różnych modeli hulajnóg. Szukając tej dla siebie warto zwrócić uwagę, by była dobrej jakości i pasowała do potrzeb użytkownika.

Hulajnogi standardowe

hulajnogiNajczęściej wykonuje się je z aluminium, są składane i dzięki temu bardzo wygodne. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że ich jakość może być dość zróżnicowana. Inną hulajnogę kupi się w sklepie zabawkowym, inną w supermarkecie, a jeszcze inną w sklepie sportowym. Na jakie aspekty trzeba zwrócić uwagę? Wśród najistotniejszych parametrów można wymienić:

– czy hulajnoga jest składana, a jeśli tak to jak się ją składa?

– czy kółka wykonane są z gumy czy z plastiku?

– czy możliwa jest regulacja wysokości kierownicy?

– jaka może być maksymalna waga użytkownika?

– czy da się wymienić łożyska?

Dość ważną informacją jest ta, że na standardowej hulajnodze nie da się robić zbyt wielu trików, ewolucji, nie mówić już o pokonywaniu przeszkód. Do takich celów nadaje się tylko hulajnoga wyczynowa.

Czym jest hulajnoga wyczynowa?

Jest to sprzęt używany przez „zawodowców”, np. w skateparkach czy w dużym mieście. Tego rodzaju hulajnoga musi być bardzo wytrzymała i dobrze wzmocniona. Co ciekawe, obecnie w sklepach można kupić oddzielne części – i z nich złożyć własną wymarzoną hulajnogę. Jak już było wspomniane na początku, jeśli chodzi o hulajnogi sklep, w którym się je kupuje ma znaczenie. Dlatego zawsze trzeba czytać wszystkie wytyczne dotyczące wybranego sprzętu.