Jakie rękawice bokserskie wybrać?

9 listopada 2017 0 Comments

Rękawice bokserskie to obowiązkowy element wyposażenia każdego pięściarza. Posiadają charakterystyczny, bułowaty kształt, a ich zadaniem jest ochrona dłoni i ciała boksera. Pomagają uniknąć kontuzji. Jednak okazuje się, że wybór odpowiednich rękawic bokserskich nie jest tak łatwy, co wynika szerokiego wyboru.

Wagę rękawic podaje się w uncjach, przy czym jedna uncja to 28,4 gram. Największą popularnością cieszą się modele o wadze 10 i 12 oz, które pasują na przeciętną męską dłoń. Poza tym trzeba wybrać między rękawicami wiązanymi i tymi zapinanymi na rzepy. Modele wiązane lepiej przylegają do dłoni, ale ich wiązanie jest czasochłonne i wymaga pomocy drugiej osoby. Podczas treningu dużo wygodniejsze wydają się być rękawice na rzepy. Można je bowiem samodzielnie zakładać i zdejmować. Obecnie to właśnie takie rękawice są najpopularniejsze na rynku. Rzep przy tym powinien mieć co najmniej 7 cm szerokości.

Rękawice syntetyczne są znacznie tańsze niż te wykonane ze skóry naturalnej. Jednocześnie są jednak mniej trwałe, a więc szybciej mogą ulec zniszczeniu. Materiał syntetyczny nie przepuszcza powietrza, dlatego dłonie w takich rękawicach szybko się pocą. W dodatku takie rękawice trudno jest utrzymać w czystości. Dlatego wraz z upływem czasu zaczynają nieprzyjemnie pachnieć. Rękawice syntetyczne to rozwiązanie dla osób, których nie stać na modele skórzane oraz dla tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z boksem.

Rękawice ze skóry są droższe, ale o wiele bardziej wytrzymałe niż te z materiału syntetycznego. Skóra jest materiałem przepuszczalnym, dzięki czemu dłonie nie pocą się nawet podczas długiego treningu. Pozwala to na zachowanie higieny. Takie rękawice niestety nie są jednak tanie. Poza tym warto zainwestować w bandaże bokserskie. Stanowią one dodatkowe zabezpieczenie dla dłoni boksera.