Kimono do karate dla dziecka – kupować czy nie?

15 listopada 2017 0 Comments

Karate i inne sporty walki są sportem często wybieranym przez rodziców małych dzieci już wtedy, gdy maluchy maja zaledwie kilka lat. Jest to fantastyczny pomysł, aby zacząć tak wcześnie, ponieważ po pierwsze, małe dzieci uczą się dużo szybciej, a po drugie są śmielsze i odważniejsze. Zaczynając tak wcześnie dziecko ma również możliwość w ciągu kilku lat osiągnąć całkiem wysoki poziom zaawansowania, co będzie dodatkową zachętą do kontynuacji treningów w przyszłości, gdy dojrzewanie i bunt nastolatków często krzyżuje plany rodziców.

Zawsze przy okazji zajęć sportowych wymagających zakupu odpowiedniego stroju lub rekwizytu pojawia się pytanie – czy kupować go dla małego dziecka czy może wypożyczyć?

Cóż, zawsze istnieje pewne ryzyko, że karate się dziecku nie spodoba i kimono nie będzie użyte więcej niż kilka razy. Z drugiej strony, posiadanie odpowiedniego stroju pozwala wpasować się w grupę (tego typu zajęcia zawsze odbywają się w grupach i przynależność do nich odgrywa istotną rolę), zawiązać odpowiedni pas, co jest szczególnie ważne dla dzieci. Kolejnym argumentem przemawiającym za nie dokonywaniem zakupu stroju jest fakt, że dzieci (szczególnie kilkulatki) rosną bardzo szybko i kimono do karate bardzo szybko stanie się zwyczajnie za małe.

Zdecydowanie więcej argumentów przemawia za niekupowaniem, jednak mimo wszystko dziecko takie kimono posiadać powinno nawet, jeśli tylko po to aby zachęcało je to do treningów.

Co zatem zrobić?
Szkoły karate często dysponują kimonami do karate do wypożyczenia. Szczególnie na te pierwsze kilka miesięcy. Inną możliwością jest odkupienie używanego stroju do karate od rodziców innego dziecka, które już z niego wyrosło.
Zawsze również można dokonać zakupu kimona do karate, a w razie rezygnacji dziecka z uprawiania tego sportu, lub gdy szybko z niego wyrośnie, można je po prostu odsprzedać.