Odpowiednie suplementy na ból głowy

sklep z suplementami
6 grudnia 2021 0 Comments

Migrenowe bóle głowy każdego dnia dotykają znaczną część naszego społeczeństwa. Są one wyjątkowo uciążliwe i zakłócają codzienne funkcjonowanie. Na szczęście na rynku jest dużo dobrych środków, które przynoszą ulgę przy tego typu zespołach bólowych.

Czym jest migrena?

Migrena to ból głowy specyficzny, uporczywy i wyjątkowo silny. Zazwyczaj obejmuje on jedną część głowy, lokalizując się w okolicy skroniowej. Jest wyjątkowo uciążliwy, pulsujący i dokuczliwy. Obok bólu głowy występuje cały szereg nieprzyjemnych objawów takich jak: mdłości, wymioty, nadwrażliwość na światło i dźwięki, zaburzenia widzenia. Bóle migrenowe mogą mieć bardzo wiele różnych przyczyn, dlatego w sytuacji gdy się pojawiają należy odwiedzić lekarza neurologa. Samą migrenę diagnozuje się na podstawie wywiadu, jednakże przy tej okazji wykonuje się także inne badania, które mają wykluczyć poważne choroby takie jak guzy mózgu czy tętniaki. Typowe badania jakie wykonuje się u osób cierpiących na uporczywe migreny to tomografia lub rezonans głowy, RTG odcinku szyjnego.

sklep z suplementami

Jak leczyć migreny?

Zasadniczym lekiem stosowanym przy migrenach są tryptany wydawane na receptę. Nie na wszystkich jednak one działają, dlatego pacjenci szukają innych sposobów, aby przynieść sobie ulgę. Warto więc odwiedzić dobry sklep z suplementami (sprawdź tutaj) i nabyć środki, które przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia. Aby zmniejszyć częstotliwość występowania migren oraz ich siłę należy regularnie przyjmować dobry magnez. Innym specyfikiem znanym z korzystnego działania w przypadku migren jest złocień maruna. Ponadto zaleca się przyjmowanie witaminy B complex, witaminy D, a także witaminy C, która obniża poziom histaminy, co zmniejsza prawdopodobieństwo występowania migren. W dobrych sklepach z suplementami znajdziemy także preparat z lapiężnikiem oraz preparat z rumiankiem, która bardzo dobrze działają w przypadku migren. Liczne badania udowodniły także, że warto każdego dnia przyjmować jedną kapsułkę z koenzymem Q10, co również przynosi dużą ulgę osobom cierpiącym na migreny.