Rodzaje rolek męskich

14 marca 2018 0 Comments

Rolki męskie dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, jak również w różnych typach. Od czego powinien być uzależniony wybór odpowiednich? Przede wszystkim od stylu jazdy.

Jazda rekreacyjna

Do spokojnej jazdy rekreacyjnej najbardziej odpowiednie będą tak zwane rolki fitness. Charakteryzują się konstrukcją przystosowaną do uprawiania tego typu sportu na utwardzonych, równych nawierzchniach; doskonale sprawdzą się więc na miejskich chodnikach czy asfalcie. W sprzedaży dostępne są modele wyposażone w różne rodzaje kółek. Najbardziej funkcjonalne są te wykonane z elastycznego kauczuku, który ułatwia utrzymanie równowagi. Ich plastikowe odpowiedniki również nadają się do jazdy rekreacyjnej, jednak są mniej praktyczne i o wiele bardziej hałaśliwe. Decydując się na zakup rolek męskich fitness należy zwrócić uwagę także na rodzaj butów – powinny odznaczać się dobrą wentylacją.

Jazda wyczynowa

Dla bardziej zaawansowanych użytkowników rolek przeznaczone są modele do szybkiej jazdy wyczynowej. Ich konstrukcja pozwala na wykonywanie akrobacji w skateparkach, na poręczach czy murach. W ich przypadku buty muszą być dość sztywne – tak, by optymalnie podtrzymywać stawy skokowe. Kółka z kolei powinny być twardsze i mniejsze niż w przypadku rolek rekreacyjnych, a co za tym idzie – bardziej zwrotne. Należy jednak pamiętać, że używanie tego typu sprzętu wymaga posiadania odpowiednich umiejętności; osoby początkujące raczej nie docenią jego walorów.